Nejmenší představitel značky CITROËN. Malý automobil segmentu B se vyznačuje nadprůměrným zavazadlovým prostorem s objemem 280 dm3 (953 dm3 při sklopení zadních sedadel), perfektními jízdními vlastnostmi a přilnavostí k vozovce, tak specifickými pro všechny vozy CITROËN. Uvnitř vozu si najde dostatek prostoru i pětičlenná posádka. Už v základní výbavě najdeme zadní dělené sedadlo, elektronicky otáčkoměr, tonované skla a mnoho jiných doplňků, které Vám zpříjemní čas strávený ve voze.
Novinka v nabídce značky CITROËN, která byla představena v roce 2000. Tento restyle už existujícího modelu se dotkl hlavně přední části automobilu, který mu dodává robustní, moderní vzhled a dodává tak automobilu vážnost. Změny se také udály v interiéru a přepracovaná byla aktivní a pasivní bezpečnost. XSARA vyniká nadprůměrným zavazadlovým prostorem i perfektními jízdními vlastnostmi díky samonatáčecí zadní nápravě. V interieru nové XSARY se budete cítit pohodlně díky kvalitnímu provedení a pohodlným sedadlům.
Nejprve vás překvapí styl Xsary Picasso. Už na první pohled je zřejmé, že se po estetické stránce zcela liší od běžných automobilů a přichází s úplně novým způsobem rozvržením prostoru a hmoty. Dokonale řešená poloha místa řidiče, snadné ovládání řízení a ergonomičnost vás ale brzy přesvědčí, že je velmi pohodlným sedanem. Má osobitý styl, který vás překvapí až do nejmenšího detailu. Xsara Picasso je nejen velmi inovátorské, ale rovněž mimořádně spolehlivé vozidlo.
Pětimístné Berlingo se tak okamžitě přizpůsobí Vašim přáním a potřebám. Nabízí nejen 5 plnohodnotných míst, ale také zavazadlový prostor o objemu 664 l do výše zavazadlového krytu nebo ojedinělých 1350 l, pokud jej naložíte až po střechu. A když potřebujete užitkový vůz, jedinou pákou sklopíte opěradlo a pak sedák lavice: vznikne tak 2,8 m3 nákladového prostoru.
Citroën C5: inteligence na kolech
Nová platforma, nový podvozek, nový název – takový je Citroën C5. K tomu musíme přičíst ještě velkorysou nabídku místa, komfort vyšší třídy a podvozek, který rozpozná špatné silnice. Je prvním automobilem postaveným na nové platformě „3“ určenou pro střední a vyšší třídu koncernových vozů PSA. Nová je nejen podvozková skupina, ale také samotný podvozek vycházející z takřka padesátiletých zkušeností s hydropneumatickým pérováním, speciality značky Citroën.
Komfortní velkoprostorový van, který dokáže přepravit až 8 osob. V kabině si najde svoje místo každý, protože je zde místa opravdu hodně.Stačí se jen uvelebit a vychutnávat si cestování. Možná právě proto je Evasion oblíbený automobil rodičů s dětmi. Vysoký standard je u tohoto vozu samozřejmostí: ABS, airbag řidiče i spolujezdce, klimatizace, autoradio a co je hlavní nekonečně mnoho prostoru jak pro cestující, tak i spoustu odkladacích míst. Tiché a výkonné dieselové motory HDI jsou taktéž dalším trumfem pro Evasion.
Citroën C3, který vyšel z návrhářské dílny automobilky, se vyznačuje především silným a originálním charakterem. Zásluhou osobitého stylu působí prostorně a sympaticky. Důmyslné rozložení prostoru zaručuje cestujícím nejen dostatek místa, ale i jednoduchý přístup, množství světla a pohodlí při cestování. Velkoplošná prosklená otevírací střecha s elektrickým ovládáním odkrývá kabinu až po zadní sedadla a interiér tak dělá ještě světlejším a příjemnějším.

© 2002, Accelerando. All Rights Reserved.