Vůz Citroën C15 je opravdovým pracovním nástrojem, který byl přizpůsoben své funkci užitkového vozidla. Jeho konstrukce odpovídá nárokům, které jsou na něj kladeny, protože koncepcí velmi pevné karoserie a podvozkového systému tvoří dokonalý soubor.
Citroën Berlingo se nepodobá žádnému jinému užitkovému vozu. Jeho koncepce je zcela nová - jedná se o první vůz této kategorie, který není odvozen z již existujícího vozidla. Jestliže nabízí víc než jen plnění potřeb podnikatelů, pak je to právě proto, že se od samého počátku jeho koncepce přihlíželo k jejich očekávání! Citroën Berlingo je vůz nové generace, zároveň kompaktní (délka 4,1 m) i mimořádně prostorný (objem skříně 3m3). Podle provedení u veze 600 nebo 800 kg užitečné hmotnosti a přitom Vám i spolujezdci poskytne pohodlí a bezpečí osobního vozu.
Všem, kteří pokládali malou dodávku za příliš malou a velkou dodávku za příliš velkou, věnoval Citroën vůz Jumpy. Tento chytrý vůz, chybějící článek na trhu užitkových vozidel, převzal z prvního mrštnost a z druhého prostornost. Osobitost je vlastní pouze jemu. Jumpy, koncipovaný jako osobní vůz, je elegantní, pohodlný, s bohatou výbavou. Dodává se ve verzi s uzavřenou skříní, s prosklenou skříní, kombi na přepravu osob s 5, 6, 8 nebo 9 místy. Do jeho nákladového prostoru se vejdou 2 europalety.
Řekne-li se Citroën Jumper, člověk si ihned vybaví nekonečné možnosti, které nabízí nákladový prostor tohoto nového vozu. Již jeho kompaktní verze 27C - 31C a 35C Vám přináší celkem 7,5 m3 užitného objemu, takže nebudete mít problém při projíždění úzkými uličkami a zároveň oceníte dostatek prostoru pro zboží. Jen o málo větší než osobní vůz Jumper 27CH - 31 CH s neuvěřitelnými 9 m3 . Stejný objem nabízí i 31 M, jeden z nejlepších užitkových vozů. Vyšší a delší jsou 31 MH a 35 MH s 10 m3. Novou dimenzi přináší 35 MS specializovaný na nadměrně vysoké náklady s 11,5 m3 . A to ve spojení s nadstandardní bezpečností - kostrou se zónami progresivní deformace a inerčním vypínačem v palivovém okruhu. Úroveň výbavy je v této kategorii zcela unikátní. Nabízí totiž pohodlí, na jaké jste zvyklí z osobních vozů, při zachování vlastností důležitých pro užitkové automobily.
© 2002, Accelerando. All Rights Reserved.